KOM.cz
Webhosting od 32,- Kč/měs (php, CGI, SSI, MySQL, subd., konference + řídící panel info
Domény .com, .net, .org za pouhých 300,- Kč/rok, zřizovací poplatek 0,- Kč ! info
Domény VašeFirma.kom.cz nyní zdarma. Nemusíte mít hosting u nás! info
Úvod     Objednávka     Webhosting     Tvorba WWW     Domény     Řídící panel     Ceník     Reference     Podpora    
Hostují u nás:
Hostujeme 489 domén, např.:

Proč hostují u nás:

O webhostingu

Popis služby
Technické informace
O cenách

Popis služby

    Naším cílem bylo vytvořit webhosting, který nebude klást překážky růstu návštěvnosti zákazníka a nabídne mu maximální komfort ve správě webhostingového účtu pomocí online nástroje.

Bezpečnost
    Velkou pozornost věnujeme zabezpečení serveru. Vývoj této aplikace trval 12 měsíců, z toho poslední 3 měsíce jsme strávili dodatečnými úpravami za účelem navýšení bezpečnosti. Kdyby nám na bezpečnosti tolik nezáleželo, mohli jsme tuto webhostingovou službu spustit o tři měsíce dříve, protože již byla plně funkční.

Dostupnost a kvalita
    Naší velkou prioritou je rovněž zajištění trvalého a stabilního provozu. O kterém svědčí vysoká dostupnost serveru a malý počet jeho restartů. V řídícím panelu se vždy zobrazuje hodnota tzv. uptime, což je čas od posledního restartu a jeho hodnoty vyšší než několik málo dnů, svědčí o kvalitě administrátora serveru. Co se dostupnosti týče, rádi bychom vám nabídli výsledky nezávislého auditu, bohužel v Čechách není žádná vhodná firma, která by takový audit prováděla. Jedni vyžadují takové nastavení serveru zákazníka, k jakému my z bezpečnostních důvodů nejsme ochotni (povolení ICMP packetů). Experimenty s jinými byly neúspěšné v tom smyslu, že v době prokazatelného 7h! výpadku, během testovacího provozu vykazovaly 100%-ní dostupnost, zatímco v době bezproblémového chodu našeho serveru ukazovaly nedostupnost. Nezbývá nám, než doufat, že si naši zákazníci neobjednají monitoring svého webu u této firmy, protože by neoprávněně ukazoval nižší dostupnost.
    Nicméně měření si sami můžete nechat provést zdarma zahraniční firmou www.internetseer.com. I my tuto firmu používáme k nezávislému měření, bohužel firma neumožňuje zveřejnit výsledky veřejnosti. Trvale dosahujeme hodnoty 100%, pokud provedete měření pomocí této firmy, buďte prosím velkorysí k časům odezvy, které mohou být i 2s, testovací server této firmy je totiž v USA, zatímco náš v Praze.

Možnosti
    Kromě standardních služeb (jako PHP, MySQL, CGI, SSI, email), které můžete mít i kdekoliv jinde, nabízíme i řídící panel, který skýtá zákazníkovi absolutní volnost ve správě svého účtu: vytváření emailových účtů, databází, subdomén atd. Více se o řídícím panelu dočtete zde, kde naleznete i informace potřebné k vyzkoušení plně funkčního dema.
    Další možnosti našich webhostingů:

 • antivirová kontrola emailů i souborů
 • vysoce účinný protispammerský filtr
 • vytváření emailových schránek zákazníkem v panelu,
 • doménový koš,
 • vysoce konfigurovatelné forwardery k emailovým schránkám,
 • vysoce konfigurovatelné autoodpovídače k emailovým schránkám,
 • subdomény až do 5-té úrovně !,
 • vytváření záloh a jejich automatizace - možnost jejich stažení přes panel,
 • zálohování jednou za 24 h,
 • přístup k access logům,
 • statistické služby + automatické ukládaní starých statistik,
 • databáze MySQL,
 • vestavěné skripty pro formuláře ap. více viz. ceník,
 • zákaznické chybové stránky,
 • neveřejné adresáře,
 • SSH bezpečný telnet, umožňující vzdálený přístup, ke všem účtům,
 • Volnost v používání CGI (Díky chrootu a nastaveným limitům pro každého uživatele není bezpečnostním rizikem pro ostatní.),


Omezeně neomezené počty emailů, FTP ap. u tarifů PROFI
    Do velikosti pronajatého prostoru se započítávájí i databáze a emailové schránky. Tzn., že jak prostor pro emailové schránky, tak i pro databáze můžete ovlivnit sami druhem pronajatého služby.
    Ve všech tarifech programu PROFI můžete vytvořit neomezený počet databází, emailových schránek, emailových konferencí, dalších FTP účtů. Jejich počet je limitován pouze velikostí vašeho prostoru. Nicméně z bezpečnostních důvodů jsou u každé služby nastaveny bezpečnostní limity maximálních počtů. Pokud jich dosáhnete a budete potřebovat další, stačí nám zaslat žádost o zvýšení limitů. U nejlevnější služby jsou například přednastavené limity takovéto: databáze 3, emaily 5, FTP účty 3.
    Pozn.: Toto platí jen pro tarify v programu PROFI. V programu CW nepovolujeme zřizování dalších služeb nad limity zdarma, ale za další poplatek, jak je u českého webhostingu obvyklé.


Technické informace

- server je umístěn v klimatizované místnosti se dvěma nezávislými přípojkami elektrického proudu, automaticky spustitelným dieselagregátem a UPS,
- konektivita: NIX 1000 Mbps + 2 nezávislé zálohy po 100 Mbps; zahraničí 100 Mbps + 100 Mbps záloha; Slovensko 34 Mbps,
- Intel Celeron 1200 MHz, RAM 256 MB,
- Linux Red Hat 7.3,
- Apache 1.3,
- MySQL 3.23,
- Perl 5.6,
- PHP 4.3
    Pozn.: Bližší určení verzí nezveřejňujeme z bezpečnostních důvodů. A pokud ano, tak většinou lžeme :-), kvůli vyšší bezpečnosti.

O cenách

    Ceny webhostingů u programu PROFI se u nás vztahují i k měsíčním přenosům dat. Víme, že tento způsob není v ČR obvyklý, ale například v USA je běžný. Je to z toho důvodu, že na internetu se platí za přenosy. Prostor je v dnešní době velkých harddisků nepodstatnou komponentou.
    Pro neobvyklost takové nabídky v Čechách, jsme vytvořili i alternativní nabídku CW, kde jsou ceny sestaveny tak, jak jsou čeští webmasteři zvyklí. Nepovažujeme tento způsob za vhodný, z důvodů o kterých se můžete dočíst v našem kurzu Jak snadno a levně zvýšit návštěvnost. Tento dokument popisuje naše pětileté zkušenosti s hostováním našich projektů, s návštěvností nad 500 unikátních návštěvníků denně, u jiných firem v dobách kdy jsme ještě neprovozovali vlastní server. Obsahuje také vysvětlení, proč naše (a zřejmě i vaše) zkušenosti s webhostingy, které neúčtují za přenosy byly tak špatné. A koneckonců vysvětlení, proč dražší webhostingy typu CW, bývají lepší.
    Stručně řečeno, problém takových nabídek jako je CW, spočívá v tom, že každý provozovatel serveru platí svému providerovi za měsíční přenosy dat. Proto by bylo normální, za toto účtovat i zákazníkům. Tak jak je to v každém obchodě běžné, obchodník něco koupí a s přiměřeným ziskem to prodá. To ho v případě webhostingu motivuje k tomu, poskytovat službu takovou, aby zákazníci měli co největší přenosy (návštěvnost), protože čím víc přenosů prodá, tím víc vydělá. Je v jeho zájmu, aby jste měli vysokou návštěvnost ! A můžete od něj očekávat i nadstandardní pomoc, kterou neuvádí v ceníku. Proč by vám nepomohl, když na tom vydělá.
    Zatímco v případě, kdy zákazníkům za přenosy neúčtuje, je v jeho zájmu pravý opak. Aby měli co nejmenší přenosy (návštěvnost), protože s tím jak klesají přenosy, roste jeho zisk, protože má nižší náklady. V jeho zájmu je, aby jste měli návštěvnost co nejnižší !
    Dalším nepříjemným aspektem CW je, že pokud stanovuje ceny jen na základě prostoru, tak to znamená, že rozpočítává celkové náklady na přenosy mezi všechny své zákazníky. Jinými slovy, weby s malou návštěvností (malými přenosy) dotují ty velké. Ještě jinými slovy: platíte ze svých peněz náklady někoho jiného! Proto jsou nejlevnější tarify CW firem, tak drahé.

    My jsme původně počítali jen s programem PROFI. Český webhosting (CW) jsme vůbec nabízet nechtěli. A v prvních dnech po přechodu na ostrý provoz, jsme jej skutečně ještě nenabízeli. Byl přidán dodatečně z následujících důvodů. Za prvé, abychom ukázali zákazníkům, že v tom, že chceme počítat za přenosy není žádný podvod, nic pro ně nevýhodného. Že jsme schopni nabídnout i standardní CW, ve skutečnosti je takový program méně náročný na správu serveru a pro provozovatele je výhodnější. Za druhé proto, že u méně náročných projektů je CW dobře použitelný. Například pro firemní prezentaci s návštěvností 30 lidí měsíčně, jak je běžné, je úplně jedno jestli si zvolíte tarif MINI v programu PROFI nebo CW. Za třetí proto, že většina zákazníků ani netuší jaké má přenosy a tak má zbytečně z programu PROFI strach. U programu CW sice nejsou přenosy zpoplatněny, ale přesto se počítají a zobrazují se zákazníkovi v řídícím panelu. Takže se později může bez obav rozhodnout pro tarif v programu PROFI. A konečně za čtvrté proto, že je nám jasné, že nabídka PROFI je na české poměry tak neobvyklá, že bychom pouze s ní, neměli šanci dosáhnout výraznějšího úspěchu.

Poznámka ke struktuře programu PROFI
    Při vytváření struktury nabídky tohoto programu bylo naším cílem dosáhnout toho, aby umožňoval plynule pokrýt všechny fáze života úspěšné webové aplikace. Ve stadiu vývoje, může využívat nejlevnější tarif MINI. V prvních fázích ostrého provozu, nebo v testovacím provozu tarif STANDARD atd. Rozhodující roli v tom hraje správné nastavení serveru, jak se mohou zájemci dočíst v našem emailovém kurzu Jak snadno a levně zvýšit návštěvnost

Konkrétní cenovou nabídku naleznete v ceníku

Ověření domény:
doména:
v:

Hotline
Technická podpora:
tel.: 604 57 45 27
podpora@kom.cz

Novinky
více zde
3.11.04 Webová továrna startuje.
25.2.04 změněna antivirová politika.
15.11.03 spuštěn vlastní záložní mailserver mail2.kom.cz
14.10.03 nový design.
14.10.03 odstraněny některé nedostatky v objednávce
13.10.03 upraveno stahování záloh z řídícího panelu
13.10.03 vytváří se indexová stránka k statistikám
10.10.03 zprovozněn náš vlastní sekundární DNS ns2.kom.cz
7.10.03 opraven webmail u několika účtů, kde nefungoval
6.10.03 zavedena funkce "Zakázat doménový koš"
8.9.03 znovu spuštěn webmail
23.8.03 zlepšen výkon. Zejména u FTP, řídícího panelu a phpMyAdmina
30.7.03 nový design
24.7.03-17:15 přechod do ostrého provozu a zahájení reklamní kampaně
1.5.03 zahájení testovacího provozu
1.5.02 začátek vývoje aplikačního softwaru

Reklama